Dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej w gminie Żukowo podczas ostatniej kadencji

Podczas ostatniego okresu zarządzania, gmina Żukowo skupiła się na znaczącej modernizacji swojej infrastruktury drogowej. Radni z Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego, z pełnym zaangażowaniem, dążyli do dynamicznego rozwoju, w tym również specjalizując się na polu infrastruktury dróg. Planowanie na najbliższe lata również składa się na intensywną aktywność na drogowych inwestycjach.

Aktualnie jest już wiele działań w toku. W marcu tego roku, zawarto umowy na realizację budowy ulicy Słowackiego oraz ulicy Żeromskiego w Chwaszczynie, której koszt wynosi około 4,2 miliona złotych, z czym 50% to dofinansowanie. Ponadto zawarto umowy na budowę ulicy Heweliusza i fragmentu ulicy Batorego w Żukowie, do której koszt wyniósł około 5 milionów złotych, z czym 50% to również dofinansowanie. To nie koniec inwestycji, ponieważ w najbliższym czasie ma być ogłoszony przetarg na największy tegoroczny projekt drogowy – budowę ulicy Pszennej w Baninie, na którą pozyskano aż około 7,4 miliona złotych wsparcia.

Podczas kończącej się kadencji, część ulicy Pszennej już została odnowiona, ale teraz czeka nas kontynuacja na znacznie większą skalę. Jak mówi Burmistrz Wojciech Kankowski, to jest niezwykle istotne zadanie, ponieważ przy ulicy Pszennej mieszka wielu mieszkańców i znajduje się tam ośrodek zdrowia. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek zdarzeń drogowych na ulicy Lotniczej, to może być alternatywna trasa objazdowa. Cieszy go, że plany przechodzą w realizację i ulica Pszenna przejdzie prawdziwą transformację z takim wsparciem finansowym. Dzięki temu będzie nie tylko bardziej komfortowo, ale przede wszystkim bezpieczniej dla użytkowników.

Tymczasem prace drogowe są w toku przy następujących inwestycjach: modernizacja ulicy Głębokiej w Borkowie (na ukończeniu), budowa chodnika przy ulicy Jarzębinowej w Leźnie (na ukończeniu), budowa chodnika przy ulicy Żurawiej w Czaplach (na ukończeniu), remont ulicy Spacerowej w Tuchomiu, budowa ścieżki dla pieszych i rowerzystów na trasie Żukowo-Borkowo, budowa ścieżki dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Rolniczej w Baninie oraz pierwszy etap budowy drogi dla pieszych na trasie Przyjaźń – Skrzeszewo.