Jakie Rzeczy do Wyprawki dla Psa?

Przyjęcie pod swój dach czworonoga to prawdziwa radość dla całej rodziny. Decydując się na adopcję psa oczywiście trzeba w odpowiedni sposób przygotować dom na powitane pupila i zadbać nie tylko o karmę, ale też o specjalne akcesoria. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla psa?

Wyprawka dla psa – wysokiej jakości karma

Jeśli pod Twój dach ma trafić szczeniak od hodowcy lub zwierzak ze schroniska, najrozsądniej będzie przez ok. dwa tygodnie podawać mu stosowaną dotychczas karmę. Przeprowadzka będzie dla niego i tak dużym stresem, a nagła zmiana diety może spowodować problemy ze strony układu pokarmowego. Dopiero kiedy pupil zaaklimatyzuje się w nowym domu, można wprowadzić nowości do jego jadłospisu. Pamiętajmy jednak, aby robić to stopniowo, a więc mieszać nową karmę z tą dotychczasową co kilka dni zwiększając proporcje nowości do już znanego pożywienia. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko, że pupil będzie miał kłopoty żołądkowe. A jak wybrać karmę? Przede wszystkim zwracając uwagę na skład. Powinna zawierać dużo mięsa i jak najmniej zbóż, które są dla psów ciężkostrawne i mogą powodować alergię. Podczas zakupów warto też wybierać produkty przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej i rasy.

Akcesoria niezbędne w domu

Wyprawka dla psa to oczywiście nie tylko karma, ale również akcesoria, które zapewnią mu wszystko co niezbędne do odpoczynku i relaksu w domu. Z całą pewnością powinny się w niej znaleźć dwie miski – na wodę i jedzenie. Mogą być metalowe, plastikowe, ceramiczne lub szklane – w sklepach zoologicznych jest tak duży wybór tego typu pojemników, że z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla pupila. Powinien on mieć ponadto spokojne miejsce do odpoczynku. Wybierając legowisko dla psa najlepiej jest zdecydować się na model, który można prać w pralce, aby łatwiej było utrzymać posłanie w czystości. Co jeszcze należy zapewnić psiakowi? Aby nie nudził się podczas naszej nieobecności, warto zaoferować mu zabawki zapewniające rozrywkę. Najlepsze będą gryzaki, ponieważ żucie jest dla psów relaksującym zajęciem. W przypadku szczeniąt tego typu gadżety mogą też przynieść ulgę w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe.

Co na spacer?

Obroża lub szelki oraz smycz to nie jedyne akcesoria, które trzeba zabrać na spacer z psem. Niezależnie od tego czy wychodzimy na krótką przechadzkę, czy też planujemy dłuższe wyjście, koniecznie powinniśmy mieć ze sobą woreczki na psie odchody, aby móc posprzątać po pupilu. Oprócz tego warto zabrać ze sobą przysmaki, zwłaszcza jeśli zamierzamy ćwiczyć komendy na świeżym powietrzu. Co jeszcze się przyda? Na pewno zabawki, np. piłki, frisbee czy inne gadżety do aportowania bądź szarpaki do przeciągania się. Oprócz tego trzeba pamiętać o zapewnieniu psu ochrony przed pasożytami. Dobrym wyborem będą obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe, które działają jeszcze zanim pchły czy kleszcze zdążą ugryźć psa. Środki ochrony przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz inne elementy wyprawki dla psa znajdziesz w Zoopers.