Kaszubska Fundacja w Kartuzach organizowała wrześniowe pikniki

W całym wrześniowym okresie, każdego piątku, kartuski ogród tętnił życiem za sprawą Kaszubskich Spotkań. Te skromne, lecz pełne atrakcji wydarzenia miały za zadanie umilić mieszkańcom czas i pozwolić na przyjemne rozpoczęcie weekendu, podczas ostatnich letnich dni oraz początku jesiennych popołudni.

Za organizację serii pikników odpowiadała Fundacja Kaszubska, której siedziba mieści się w Kartuzach. Co tydzień, przez cztery ostatnie wrześniowe piątki, jej ogrodem tętniło życie. Spotkania były otwarte dla wszystkich mieszkańców i przyciągały swoim nieformalnym charakterem oraz różnorodnością atrakcji.

Podczas tych spotkań nie można było narzekać na brak smacznych kąsków. Oferta kulinarne uwzględniała zarówno lokalne specjały, jak i dania z grilla. Ale to nie jedynie możliwość spożywania posiłków przyciągała ludzi na te wydarzenia. Na uczestników czekały warsztaty, które były dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych – zarówno młodszych, jak i starszych. Zajęcia pozwalały dowiedzieć się więcej na temat recyklingu, ale też zgłębić tajniki tradycyjnego, kaszubskiego rękodzieła. Dodatkowo, można było zakupić unikalne wyroby od lokalnych artystów.