Lato powraca do Kujaw i Pomorza, ale nie na długo

Zgodnie z najnowszymi prognozami pogody, mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą spodziewać się powrotu łagodnych letnich temperatur. Niestety, ta przyjemna odmiana pogody potrwa tylko przez kilka dni, ponieważ w nadchodzący weekend temperatura znacznie spadnie, osiągając wartość maksymalną 18-19 stopni Celsjusza. Choć będziemy musieli pożegnać się z ciepłem, prognozy przewidują słoneczną pogodę i coraz mniejsze opady.

W poniedziałek, pod wpływem wschodnich wiatrów i obfitości słońca, temperatura powietrza na terenie Kujaw i Pomorza osiągnęła 20-21 stopni Celsjusza. We wtorek, mimo zmiany kierunku wiatru na południowo-wschodni, prognozuje się niewielkie ocieplenie – jedynie o jeden stopień. Rano możemy spodziewać się zamgleń, a w ciągu dnia niebo pokryją chmury.

Jednak od środy do piątku aura znów zyska letni charakter. Jak mówi Rafał Maszewski, synoptyk, będzie to wynikiem wpływu rozległego wyżu atmosferycznego, który będzie rozciągał się od Hiszpanii do Rosji. Wyż ten sprowadzi ciepłe powietrze z południa Europy, a tym samym możliwe jest tymczasowe napływanie powietrza zwrotnikowego. W rezultacie temperatura w centralnej i południowej części regionu ma szansę osiągnąć 25-26 stopni Celsjusza.

Podobne warunki pogodowe są prognozowane na czwartek i piątek, choć wiatr ma już zmienić kierunek na południowo-zachodni.