Podsumowanie cyklu Kaszuby Biegają w Kartuskim Centrum Kultury

W Kartuskim Centrum Kultury, wyjątkowe chwile przeżywano podczas wieczoru piątkowego. W tym miejscu miało miejsce uroczyste zakończenie i podsumowanie cyklu Kaszuby Biegają 2023. Była to już jedenasta edycja tego wydarzenia, na które składało się dwanaście różnych imprez sportowych. Jednym z najważniejszych punktów programu był Bieg Dookoła Kaszub, który odbył się z okazji Światowego Zjazdu Kaszubów w Kartuzach. W trakcie gali, najlepsi biegacze zostali docenieni i nagrodzeni.

Sala Kartuskiego Centrum Kultury tego piątkowego wieczoru była wypełniona miłośnikami biegania, którzy przyszli celebrować koniec kolejnej edycji cyklu Kaszuby Biegają. W trakcie uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej, a także dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyróżniono również „Biegową Rodzinę”, „Biegowe Małżeństwo”, „Biegową Osobowość Roku” i przyznano nagrodę Fair Play. Nie zapomniano również o Miss i Misterze cyklu Kaszuby Biegają 2023.

Uczestnicy tego sportowego cyklu podkreślali, że każde z biegów z serii Kaszuby Biegają to wyjątkowe doświadczenie. Te imprezy sportowe cechują się niepowtarzalną atmosferą, malowniczymi trasami oraz perfekcyjnie zorganizowanym przebiegiem. Pomysłodawca i organizator całego przedsięwzięcia, Henryk Miotek, został nagrodzony gromkimi oklaskami na stojąco.