Projekt ,,Kaszebści Łegród/Kaszubski Ogród” – połączenie ekologii i literatury w Kartuskim Muzeum Kaszubskim

Kartuskie Muzeum Kaszubskie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie aspekty ekologiczne i literackie. Projekt pod nazwą ,,Kaszebści Łegród/Kaszubski Ogród” rozpoczyna swoją działalność o godzinie 10:00.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu to okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z rękoma w ziemi. Uczestnicy będą mieli możliwość posadzenia różnych gatunków kwiatów oraz ziół w przestrzeni muzealnego ogrodu. Ale to nie wszystko – program przewiduje także udział w warsztatach plecenia tradycyjnych wianków oraz wykład poświęcony roślinom.

Jak informuje współorganizatorka projektu, Barbara Piórkowska, to dopiero początek długotrwałej akcji, która potrwa aż do nadejścia jesieni.

– Przez cały czas trwania projektu uczestnicy będą mieli okazję do wykonania wielu różnorodnych zadań i czynności, które nie tylko dostarczą im satysfakcję, ale także pozwolą zdobyć wiedzę na temat roślin. Dowiedzą się m.in. jakie są ich nazwy, jak je zbierać oraz co z nimi można zrobić w późniejszym czasie – wyjaśnia Pani Barbara.

Podkreśla także, że cykl „Kaszubski Ogród” będzie trwał przez całe wakacje, dostarczając uczestnikom mnóstwo atrakcji i ciekawych doświadczeń. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 rano i potrwa około cztery godziny, do 14:00.