Zanurz się w kaszubskie tradycje wielkanocne w Muzeum Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach

Tradycje związane z okresem Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia na Kaszubach są naprawdę fascynujące. Obecnie, najlepszym miejscem, gdzie można doświadczyć jak te obrzędy wyglądały w przeszłości jest Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach. Na terenie tego muzeum organizuje się mnóstwo interesujących wydarzeń, które umożliwiają zwiedzającym zanurzenie się w historię regionu i doświadczenie niepowtarzalnej podróży przez czas.

Do 29 marca 2024 roku, podczas zwiedzania terenu muzeum, personel instytucji chętnie opowiada o dawnych tradycjach i obrzędach kaszubskich, związanych z okresem Postu oraz przygotowaniami do Wielkiego Tygodnia.

Dodatkowo, jednym z atrakcji oferowanych przez muzeum są warsztaty o tematyce wielkanocnej „Wielkanoc na Kaszubach”. To tutaj uczestnicy mają możliwość nauczyć się starych technik farbowania jajek i stworzenia własnej tradycyjnej kraszanki – mówią pracownicy Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach. Warto dodać, że w przeszłości na Kaszubach jajka nie były ozdabiane różnymi wzorami, lecz barwiono je na jeden, jednolity kolor. Będzie również okazja do poznania obrzędów i zwyczajów praktykowanych w czasie Wielkiego Tygodnia na Kaszubach.