35. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi

W ostatnich dniach mieszkańcy Rumi byli świadkami występów profesjonalnych chórów, renomowanych dyrygentów oraz organistów, którzy zapewnili najwyższej klasy muzykę religijną na żywo. Było to możliwe dzięki 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego, który tradycyjnie odbywa się w rumskim sanktuarium. Spośród 320 uczestników, najlepsi zdobyli nagrody i uznanie. Chór „Skowronki” z Poznania, organista Dominik Mendak oraz warszawski chór „VRC”, wykonujący pieśń w języku kaszubskim, zdobyli serca jurorów i publiczności.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego jest nie tylko prawdziwym świętem muzyki religijnej, ale także ważną lokalną tradycją, pielęgnowaną przez ostatnie 35 lat. Wydarzenie to jest zawsze organizowane z wielkim rozmachem w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Tegoroczne wydarzenie, które odbywało się od 19 do 21 października, przyciągnęło do Rumi aż 320 wykonawców pieśni sakralnych. Festiwal zyskał znaczenie wykraczające poza granice kraju.

Uroczystość otwarcia festiwalu była zaszczycona obecnością przedstawicieli lokalnego samorządu: Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi oraz radna Teresa Hebel.