Bieg Sierakowicka ’15. W wyzwaniu wzięło udział około 180 biegaczy

Niedawno odbył się bieg Sierakowicka ‘15, który jest częścią prestiżowego programu Kaszuby Biegają. Wydarzenie kwalifikowane jako jeden z najtrudniejszych biegów na terenie Kaszub przyciągnęło łącznie około 180 biegaczy.

Bieg główny, nazywany Sierakowicka ‘15 odbywa się co roku na 15-kilometrowej trasie. Zdobył przez ten czas reputację biegu o największych trudnościach. Start już tradycyjnie miał miejsce na stadionie w Sierakowicach, gdzie zawodnicy stanęli pełni gotowości oraz entuzjazmu do pokonania wymagającej trasy.

Trasa biegu prowadziła natomiast przez malownicze ulice Polną i Kościerską, a następnie kierowała uczestników przez Sierakowską Hutę oraz Jelonki. Tereny te charakteryzują się przede wszystkim licznymi wzniesieniami, co przyczynia się do ich poziomu trudności. 

Biegacze pokonali także odcinek trasy przez Tuchlinek i Tuchlin, by następnie udać się w kierunku Dąbrowy Puzdrowskiej oraz Piekiełko. Ostatecznie trasa prowadziła z powrotem uczestników do mety, która również znajdowała się na stadionie w Sierakowicach. Na miejscu odbyła się natomiast emocjonująca ceremonia dekoracji zwycięzców.