Park Kaszubski Wejherowo

Nowe oblicze Parku Kaszubskiego w Wejherowie

Park Kaszubski w Wejherowie dotąd pozostawał nieoświetlony, a co za tym idzie niebezpieczny. W sobotę 29 kwietnia oficjalnie stał się miejscem, które jest nowoczesne i przede wszystkim przyjazne dla rodzin. Prace rewitalizacyjne w miejscu trwały ponad 2,5 roku. Inwestycja kosztowała blisko 3,8 miliony złotych. 

Rewitalizacja Parku Kaszubskiego w Wejherowie pozwoliła na stworzenie miejsca pozwalającego na wypoczynek wśród zieleni. Znaleźć się na jego terenie mają także stanowiska, na których będzie istniała możliwość zatrzymania się  m.in. wózków gastronomicznych. Projektem umiejscowionej w parku małej architektury (ławek, koszy na śmieci) zajęli się studenci z Politechniki Gdańskiej. 

Blisko 2 ha powierzchnia Parku Kaszubskiego w ramach rewitalizacji zyskało nową i uporządkowaną zieleń. Ponadto zastosowano w miejscu nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Przebudowane zostały alejki parkowe oraz zamontowane nowe elementy małej architektury. Posadzono łącznie 21 tysięcy roślin i 18 drzew. Ponadto teren oświetlono oraz zabezpieczono monitoringiem.