Droga ekspresowa

Dziś otwarcie Trasy Kaszubskiej 

W środowe popołudnie oficjalnie otwarty zostanie ponad 40 km odcinek Trasy Kaszubskiej. To długo wyczekiwana inwestycja, która wiązała się z wieloma komplikacjami i opóźnieniami w realizacji. Fragment drogi ekspresowej S6 znacznie przyspieszy podróż od Obwodnicy Trójmiejskiego do Bożegopola Wielkiego. 

21 grudnia udostępniona zostanie najdłużej ciągnąca się inwestycja na Pomorzu w ostatnich latach – Trasa Kaszubska. To część drogi ekspresowej S6, która ma zapewnić lepsze i szybsze połączenie pomiędzy Szczecinem a Trójmiastem. 

Przebiegająca przez Kaszuby droga, dzięki oczekiwaniom społecznym, wyposażona została także w tablice w języku regionalnym. Pozwoli to na upowszechnienie kultury kaszubskiej na drogach i przydrożnych znakach. Na terenie województwa umieszczono łącznie 142 tablice dwujęzyczne z nawami 35 miejscowości. 

Umowy dotyczące realizacji pozostałych odcinków drogi ekspresowej S6 podpisano w roku 2021. Zakończenie remontu tych fragmentów zaplanowano natomiast na 2025 rok. Realizacje pozwolą na otwarcie całej około 300-kilometrowej trasy Szczecin-Gdańsk wzdłuż wybrzeża Bałtyku.