Policja

Kartuzy. Nietrzeźwy mężczyzna wszedł pod nadjeżdżający pojazd 

22 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pracowali na miejscu wypadku z udziałem pieszego. Z ustaleń wynika, że nietrzeźwy mężczyzna wszedł prosto pod nadjeżdżający pojazd osobowy. Funkcjonariusze apelują o ostrożność na drogach. 

Kartuscy policjanci otrzymali w czwartek 22 grudnia zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na jezdni. Na miejsce skierowano odpowiednie służby, w tym także patrol policji. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 62-latek najprawdopodobniej wszedł na jezdnię pod nadjeżdżający samochód. Zbadano trzeźwość zarówno potrąconego, jak i kierującego pojazdem marki renault 55-letniego mężczyzny. Kierujący był trzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało jednak, że 62-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W wyniku poniesionych na miejscu obrażeń pieszego przetransportowano do szpitala. Policja bada aktualnie dokładne okoliczności zdarzenia. 

Funkcjonariusze Policji apelują o zachowanie ostrożności, szczególnie gdy poruszamy się po jezdni jako piesi. Niechronieni uczestnicy ruchu bowiem odnoszą zazwyczaj poważniejsze obrażenia, gdy dochodzi do wypadku, ponieważ nie chroni ich samochód, pasy, czy poduszki.