Bieg Dookoła Kaszub

W Kartuzach trwają przygotowania do Biegu Dookoła Kaszub

Niewątpliwie “Bieg Dookoła Kaszub” stał się w ostatnich latach jedną z najciekawszych imprez tego typu w regionie. Od wydarzenia dzielą nas niespełna cztery miesiące, co wiąże się z intensywnymi przygotowaniami. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem “Śladami Aleksandra Majkowskiego” i potrwa 9 dni. Zaplanowane trasy to łącznie ponad 720 kilometrów, podzielonych na 60 odcinków. 

Wydarzenie, którym jest Bieg Dookoła Kaszub, zainicjowali uczestnicy cyklu “Kaszuby Biegają”. Jego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej, która przy okazji ukaże walory jednego z najpiękniejszych regionów Polski – Kaszub. 

Start sportowego wydarzenia zaplanowano na 29 kwietnia w Kartuzach. Podczas jego trwania uczestnicy zmierzą się ze sobą na wyznaczonych kaszubskich trasach. Zawodnicy mogą zarówno podjąć się wyzwania przebiegnięcia całej trasy, jak i startować na niej etapami. Łącznie to ponad 720 kilometrów, które zakończą się na rynku w Kartuzach 7 maja.

W środę (4 stycznia) odbyło się spotkanie władz powiatu kartuskiego w Urzędzie Miejskim. Podczas jego trwania przeprowadzono rozmowy o przygotowaniach oraz współpracy dotyczącej biegu.