Kartuzy otrzymały dofinansowanie na budowę dróg

Kartuzy – Burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński, oraz wojewoda pomorski, Dariusz Drelich, podpisali umowę na dofinansowanie projektu budowy dróg na terenie miasta. Na realizację tego przedsięwzięcia samorząd otrzymał samorząd otrzymał kwotę przekraczającą 5,5 miliona złotych.

W ramach projektu planowane jest wybudowanie i przebudowa aż ośmiu odcinków dróg na terenie Kartuz. Całkowita wartość projektu szacowana jest na ponad 11 milionów złotych. Gmina Kartuzy ma zamiar zmodernizować drogi w takich lokalizacjach jak Borowo, Dzierżążno, Kiełpino, Kolonia, Głusino oraz Pomieczyńska Huta.

W ramach planowanych prac przewidziana jest budowa nowej drogi, Kolonia-Chojna, oraz rozbudowa istniejących dróg. Ponadto, przewidziane są również prace modernizacyjne na ulicy Konopnickiej w Kiełpinie, a także przebudowa ulic Leśnej, Spacerowej i Słonecznej w Borowie. Projekt zakłada również rozbudowę ulicy Jana Pawła II w Dzierżążnie, Szkolnej w Kiełpinie oraz przebudowę ulicy Zielone Wzgórze w Kartuzach. Realizacja przedsięwzięć ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.