Nietrzeźwy kierowca dwukrotnie zatrzymany

W czwartek około godziny 14:00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Przodkowie został powiadomiony o nietrzeźwym kierowcy w miejscowości Bursztynik. Postanowił udać się we wskazane miejsce, gdzie zauważył pojazd pasujący do otrzymanego opisu.

Kierujący renault wjechał na prywatną posesję, a policjant podążył za nim. Podczas przeprowadzonej rozmowy wyczuć można było od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania alkomatem przypuszczenia potwierdzono. 66-letni mężczyzna bowiem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzielnicowy cofnął mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyła osoba z rodziny.

Po godzinie 19:00, ten sam kierowca został ponownie zgłoszony, tym razem w Kczewie. Okazało się, że znalazł dodatkowe kluczyki od pojazdu i uciekł. Dzielnicowy po raz kolejny go zatrzymał. Test alkomatem kilka godzin później wykazał, że nadal miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tym razem samochód został zabezpieczony i przewieziony na parking policyjny.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi surowymi konsekwencjami, takimi jak wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet 2 lata więzienia. Ponadto, za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oprócz grzywny nie mniejszej niż 1500 złotych, grozi również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Los 66-latka zostanie ustalony przez sąd.