Powiększanie ust Gdynia – co musisz wiedzieć o tym zabiegu

Dawniej zabiegi powiększania ust mogły kojarzyć się ze sztucznością oraz próżnością, jednak te czasy odeszły w zapomnienie. Obecnie zabiegi powiększania ust pomagają uzyskać efekt pełnych ust oraz podkreślić kontury. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, wszystkiego na temat powiększanie ust Gdynia.

Powiększanie ust – jak przygotować się do zabiegu?

 Zabieg powiększania ust nie wymaga od nas specjalnych przygotowań. Jednak należy pamiętać, że na kilka dni przed zabiegiem, należy ograniczyć spożywanie leków przeciwzakrzepowych oraz przeciwzapalnych. Szczegółowe informacje odnośnie zabiegu należy omówić z lekarzem prowadzącym podczas konsultacji.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jakie efekty?

Efekt zabiegu powinien utrzymać się średnio od 6 do 12 miesięcy. Po tym okresie kwas hialuronowy, który został wstrzyknięty podczas zabiegu w usta, zostaje w naturalny sposób przetworzony przy pomocy przemian biochemicznych zachodzących w organizmie. Niestety powiększanie ust kwasem nie jest zabiegiem na całe życie. Zabieg modelowania czy powiększania należy co jakiś czas powtarzać. Jednak są też pozytywne aspekty. W momencie, gdy efekt powiększania ust kwasem hialuronowym nam się nie spodoba, mamy pewność, że za jakiś czas sam zniknie.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym może spowodować niewielkie opuchnięcia, mogą też pojawić się  siniaki. Zabieg powiększanie ust daje zauważalne efekty po około 5-6 dniach. Po zabiegu z kwasem hialuronowym zaleca się picie dużej ilości wody niegazowanej. Dodatkowo zaleca się zwiększoną ochronę ust przed urazami oraz wysokimi temperaturami. Nie jest wskazane, by się opalać. Powiększanie ust kwasem nie powoduje większego dyskomfortu. Kwas hialuronowy, który jest wprowadzony równomiernie, nie przeszkadza w czynnościach dnia codziennego.

Powiększanie ust – czy zabieg jest bolesny?

 Lekarz powinien powiadomić nas o ewentualnym bólu, jakiego możemy się spodziewać. Sporo zależy od indywidualnego progu bólu oraz nastawienia psychicznego. Preparaty zawierają też środek, który uśmierza ból. W przypadku dużego dyskomfortu można pomyśleć o znieczuleniu miejscowym.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczne, a dzięki niemu możemy zapobiec opadaniu kącików ust. Dodatkowo wraz z wiekiem maleje w organizmie ilość kwasu hialuronowego, co powoduje pojawienie się zmarszczek. Dzięki zabiegowi nasze usta będą jędrne, poprawi się ich koloryt. Medycyna estetyczna pozwala na całkiem nowe możliwości. Powiększanie ust w Gdyni  warto wykonać w renomowanym gabinecie, gdzie pracują profesjonalne osoby oraz zapewniony jest nowoczesny sprzęt.