Tragiczny wypadek pod Kleszczewem: śmiertelne zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym

Kierujący samochodem osobowym nie zorientował się, że z przeciwnej strony nadjeżdża motocykl, podczas gdy wykonywał manewr skrętu z drogi wojewódzkiej numer 222 na boczną drogę gruntową w okolicach miejscowości Kleszczewo w województwie pomorskim.

Na tej samej trasie pomiędzy Kleszczewem a Trąbkami Wielkimi w sobotnie popołudnie, tuż przed godziną 16, doszło do potwornego zdarzenia drogowego. Osobowy opel zderzył się z jednośladem marki suzuki. Motocykl stanął w ogniu, a jego 29-letni operator stracił życie na miejscu.

Kobieta, 63-letnia pasażerka samochodu osobowego, odniosła obrażenia. Jej towarzysz, 59-letni kierowca opla, wyszedł z wypadku bez szwanku. Był trzeźwy podczas incydentu.

Naruszenie zasady pierwszeństwa przez kierowcę opla mogło być przyczyną tragedii. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przybyli na miejsce wypadku i rozpoczęli dochodzenie. Według wstępnych ustaleń, kierowca opla mógł naruszyć zasady ruchu drogowego skręcając w lewo na drogę gruntową, nie zauważywszy jednocześnie nadjeżdżającego z przeciwnej strony motocyklisty. W wyniku tego motocykl uderzył w bok samochodu.