Karola Bober: Kaszubska pasjonatka piekarstwa tworząca tradycyjne wypieki

Myśląc o Karoli Bober z Lipusza, pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl to „Kaszubska Czarodziejka”. Dzięki swoim umiejętnościom potrafi z najprostszych składników, takich jak mąka, jajka, sól, drożdże i mleko, tworzyć niezwykłe wypieki. Wyroby wychodzące spod jej rąk to lokalne produkty, które zdobyły uznanie i zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdecydowanie jej tajemnicą sukcesu jest nieskończona pasja, olbrzymia energia i głęboka miłość do Kaszub. To właśnie one pozwalają jej przyciągać turystów i ukazywać im najlepsze aspekty małej ojczyzny. Już przy samym wejściu do domu Karoli w Lipuszu czuć, że czeka nas niepowtarzalna przygoda. Gości witają na werandzie wyjątkowe przedmioty wywołujące silne uczucia nostalgii. Drewniane meble pełne codziennych przedmiotów, które noszą ślady wielu lat użytkowania…

Wejście do pracowni Karoli to odkrycie, że liczba tych historycznych skarbów jest jeszcze większa. To miejsce to prawdziwe muzeum! Każdy przedmiot ma swoją historię i znaczenie, a każda chwila spędzona w tej przestrzeni staje się niezapomnianym doświadczeniem.