Premiera: Kaszubskie Dni Chirurgiczne skupią ekspertów medycznych z całej Polski

Na terenie Kaszub odbędzie się spotkanie najwybitniejszych praktyków chirurgii z Polski, którzy współdzieląc swoje doświadczenie i wiedzę, będą przekazywać je młodszym lekarzom. Pomlewo będzie gospodarzem tej inicjatywy po raz pierwszy, a wydarzenie nosić będzie nazwę „Kaszubskie Dni Chirurgiczne pn. „Chirurgia AD 2024 – Powikłania to nie zawsze porażka – ciekawe przypadki”.

Wybitni specjaliści chirurgii z wszystkich zakątków kraju przybędą na I Kaszubskie Dni Chirurgiczne, które pod hasłem „Chirurgia AD 2024 – Powikłania to nie zawsze porażka – ciekawe przypadki”, organizuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Wydarzenie jest współorganizowane przez Towarzystwo Chirurgów Polskich oddział: gdański, bydgosko-toruński, warmińsko-mazurski i białostocki, a także przez Wydawnictwo AsteriaMed. Edukacyjna konferencja zaplanowana została na dni 20-21 czerwca 2024 roku i odbędzie się w hotelu Kozi Gród w Pomlewie.

Kongres Chirurgów w sercu Kaszub to wydarzenie bez precedensu, które odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. To unikalna szansa na zdobycie wiedzy o najnowszych osiągnięciach i wyzwaniach w dziedzinie chirurgii. Pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Wojciecha Makarewicza, uczestnicy będą mogli zetknąć się z wymagającymi przypadkami medycznymi, które pokazują, że powikłania nie muszą być synonimem niepowodzenia.