Monopoly w kaszubskim wydaniu. Kultowa gra zdobędzie regionalny klimat

Za rok Kaszuby zyskają swoją regionalną wersję popularnej gry planszowej Monopoly. To unikalne wydarzenie, jako że to pierwsza taka edycja skupiająca się na całym regionie, a nie jednym mieście. Będzie to możliwe dzięki staraniom wydawnictwa Winning Moves, które postanowiło podjąć ten nietypowy projekt.

Wielu miastom na całym świecie udało się już doczekać swojej odsłony gry Monopoly, w tym takim metropoliom jak Gdańsk, Gdynia, Katowice czy Opole. Nawet tak egzotyczne miejsca jak Sydney czy Dubaj mają swoje edycje tej znanej gry planszowej. Teraz przyszedł czas na Kaszuby.

Gra Monopoly jest znana na całym świecie i łączy graczy o różnych zainteresowaniach. W tradycyjnej rozgrywce, jak i w wersji licencyjnej, celem jest zyskanie przewagi nad przeciwnikami na planszy poprzez doprowadzenie ich do bankructwa.

Jednak gra w edycji miejskiej lub regionalnej to zupełnie inny poziom zabawy. Zamiast standardowych pól do kupienia, gracze licytują prawdziwe atrakcje turystyczne i ulubione miejsca miejscowych mieszkańców. Szata graficzna oraz elementy gry są personalizowane, co dodaje jeszcze więcej unikalności do rozgrywki. Co więcej, karty „Szansy” i „Kasy Społecznej” będą zawierały liczne nawiązania do lokalnych tradycji i atrakcji, co na pewno zachwyci miłośników regionu.