Powiatowy Konkurs Mitologiczny 2024 w Kartuzach: 23 uczniów z 13 szkół rywalizowało o tytuł mitologa

27 maja to data, która zapisała się w kalendarzu I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach jako dzień Powiatowego Konkursu Mitologicznego 2024. W murach tej szkoły spotkało się 23 uczniów, reprezentujących 13 różnych placówek edukacyjnych, aby zmierzyć siły w rywalizacji z zakresu mitologii greckiej.

Wśród szkół, których uczniowie stanęli do konkursowej rywalizacji były między innymi: Szkoła Podstawowa w Baninie i Tuchlinie, Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach oraz Branżowa Szkoła I Stopnia w Sierakowicach. Reprezentowane były także Zespoły Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach i Żukowie, a także Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Sierakowicach, Szkoła Podstawowa w Miszewie i Leźnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, Powiatowy Zespół Szkół w Sierakowicach oraz gospodarz konkursu – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

Do udziału w konkursie przystąpiło 23 uczniów, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Podczas części pisemnej musieli odpowiedzieć na 14 precyzyjnie dobrane pytania o mitologii greckiej. Tylko sześć osób z tej grupy przebrnęło przez ten etap i zakwalifikowało się do rundy ustnej. Wśród nich znalazły się Agata Płotka i Hanna Grzenia z LO w Kartuzach oraz Ewelina Płotka z SP w Tuchlinie, które to uczennice zasłużenie stanęły na podium konkursu.