Remont parku “Matki Boskiej Królowej Polski” w Kartuzach

Park mieszczący się naprzeciwko urzędu miejskiego w Kartuzach przejdzie remont. Gmina ogłosiła niedawno przetarg na roboty związane z zagospodarowaniem miejsca oraz przede wszystkim remont alejek. Oferty wykonawców spływać mogą w ramach przetargu do 24 kwietnia. Po podpisaniu umowy, remont parku “Matki Boskiej Królowej Polski” powinien trwać do 40 dni.

Z ogłoszenia gminy o przetargu związanym z parkiem naprzeciwko urzędu miejskiego wiemy, że miejsce wraz z cieplejszymi dniami ma zyskać również odświeżony wygląd. Na terenie parku bowiem zaplanowano remont alejek oraz dalsze pracę, takie jak m.in. czyszczenie murków lub naprawa barierek. 

Nie spotkamy się już natomiast z kamieniami, które mieściły się wzdłuż alejek. Ich miejsce bowiem zastąpić mają grafitowe obrzeża betonowe. Ponadto remont przejdą schody prowadzące do poczty polskiej, które zyskać mają nową nawierzchnię. Pozostałe schody w parku natomiast zostaną oczyszczone. Dodatkowo przy tych prowadzących do figury Matki Boskiej znajdą się nowe poręcze.