Ruszyły zapisy na tegoroczny bieg dookoła Kaszub

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny Bieg Dookoła Kaszub, na który już otworzono zapisy. To IX edycja wydarzenia, podczas którego poznać można ważne dla Kaszub miejsca. Zaplanowana trasa to łącznie 780 km, które podzielone są na 18 odcinków. Tegoroczny bieg rozpocznie się w Kościerzynie, a zakończy się natomiast w Kartuzach. 

Bieg dookoła Kaszub to zdecydowanie jedno z ciekawszych wydarzeń tego typu w regionie. Intensywne przygotowania do imprezy trwają już od początku roku, o czym pisaliśmy w publikacji: W Kartuzach trwają przygotowania do Biegu Dookoła Kaszub

Tegoroczne wydarzenie pn. „Bieg dookoła Kaszub” zaplanowane jest na 29 kwietnia i potrwa łącznie 9 dni. Uczestnicy nie tylko zmierzą się ze sobą na kaszubskich trasach, ale również zagłębią się w historię i bogactwo turystyczne regionu. Start całej, 780-kilometrowej trasy zaplanowano na Rynku w Kościerzynie. Zakończenie natomiast w Kartuzach. Całość trasy podzielona zostanie na 18 mniejszych odcinków drogi. Zawodnicy mają przy tym możliwość wyboru, czy chcą startować na całej trasie biegu, czy przystąpić do niej etapami.