Wyjątkowo ciepły wrzesień przyciąga turystów do Pomorza, przynosząc zyski dla sektora turystycznego

Niezwykle wysoka temperatura we wrześniu tego roku skusiła podróżnych do odwiedzenia Pomorza. Właściciele restauracji na Półwyspie Helskim zgłaszają, że osiągnęli wyższe zyski niż w lipcu, podczas gdy w Kaszubach lokalna społeczność witaj ze zadowoleniem przedłużający się sezon turystyczny.

Martyna prowadzi działalność polegającą na wynajmie pokoi gościnnych dla turystów w Chmielnie – idyllicznej wsi położonej w powiecie kartuskim, urokliwie usytuowanej pomiędzy jeziorami Białe i Kłodno. W samym centrum tej wsi znajduje się kilka restauracji oraz ceramika Neclów, której korzenie sięgają aż 10 pokoleń wstecz. Nie brakuje tu z pewnością odwiedzających, choć ostatnie lato nie okazało się takim sukcesem, o jakim miejscowi przedsiębiorcy marzyli.

„Pogoda była niekorzystna w lipcu, co skutkowało natychmiastowymi anulowaniami rezerwacji przez turystów. Sytuacja poprawiła się nieco w sierpniu. Ale ogólnie rzecz biorąc, okres wakacyjny nie był zbyt udany. Szczerze mówiąc, musieliśmy zliczyć nasze straty. Mimo iż nasze zarobki nie były spektakularne, rachunki za usługi jak prąd czy gaz nadal musiały być opłacone. Na szczęście wrzesień przyniósł nam optymistyczną zmianę” – wyjaśnia Martyna.