Muzeum Volkswagena w Pępowie – z miłości do Garbusa

Odwiedzając powiat kartuski na Kaszubach każdy fan motoryzacji powinien się skusić na wizytę w Muzeum Volkswagena. To założona z prywatnej inicjatywy rodzinna placówka mająca swoją siedzibę w wiosce Pępowo. Powstała ona z wielkiej miłości właścicieli do Garbusów i w ciągu kilkudziesięciu lat działalności rozrosła się do sporych rozmiarów.

Obecnie zbiór samochodów liczy ponad 50 aut marki Volkswagen. Są wśród nich najpopularniejsze Garbusy, ale również inne modele, w tym te określane wdzięcznymi nazwami „Ogórek” czy „Królik”. Oprócz tego opiekunowie kolekcji udostępniają dla odwiedzających muzeum ekspozycję ponad tysiąca miniaturowych samochodów niemieckiego producenta.

Atrakcje w Pępowie – co jeszcze warto wiedzeć?

Pomysłodawcy Muzeum Volkswagena oferują także przyjeżdżającym do Pępowa turystom wynajem samochodów oraz zajmują się ich profesjonalnym serwisowaniem. Ich dewizą jest, aby zagwarantować przyjezdnym fanom motoryzacji nie tylko fascynującą przygodę z ulubionymi modelami aut, ale też zapewnić przestrzeń do wypoczynku. Stąd proponują gościom bogaty wybór noclegów. Pasjonaci motoryzacji mogą zakotwiczyć w wygodnym wynajętym pokoju. Ale ci mniej wymagający, jeśli chodzi o warunki pobytu, mają także możliwość skorzystania z tanich miejsc campingowych i pola namiotowego. Do dyspozycji przyjezdnych jest również klimatyczny ogród z miejscem na rozpalenie ogniska lub upieczenie kiełbasek na grillu, a także sala wyposażona w stół do gry w bilard. Pomyślano też o dzieciach, oferując im moc wrażeń podczas pobytu na miejscowym placu zabaw.

A wisienką na torcie w trakcie pobytu w Pępowie jest niepowtarzalna kameralna atmosfera, dzięki której wielbiciele motoryzacji i ich bliscy mogą poczuć się jak w rodzinie.

One thought on “Muzeum Volkswagena w Pępowie – z miłości do Garbusa

Dodaj komentarz